هفته کتاب در مرکز خراسان جنوبی

 

به مناسبت بیست و دومین هفته کتاب ،کتابخانه مرکز ، پذیرای حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بود. در این مراسم که با حضور مدیرکل محترم مرکز خراسان جنوبی ، معاونین و مدیران برگزار شد، اعلام گزارشی در خصوص فعالیت های انجام شده در حوزه آرشیوها و کتابخانه ها سر آغاز برنامه بود. در این گزارش شرح شاخصترین فعالیت های انجام گرفته در حوزه آرشیوها و کتابخانه ها شامل توضیح سامانه خدمات آرشیو و جستجوی سیمرغ و همچنین شات لیست نویسی دقیق منابع انجام گرفت. در ادامه گزارشی در خصوص آماده سازی حدود 3000 منبع کتابی ارائه گردید که حاصل همکاری مشترک حوزه آرشیو وکتابخانه و حوزه فنی می باشد، و هدف آن راه اندازی کتابخانه دیجیتال است.

 آقای ثقفی، مدیرکل محترم مرکز، ضمن تشکر از آرشیویستها و کتابداران به اصل دقت در بحث ارشیو اشاره فرمودند و از راه اندازی ارشیو صدا و تصویر دیجیتال در آینده نزدیک خبر دادند .پایان بخش مراسم اهدای لوح سپاس و تقدیر نقدی از کتابداران و آرشیویست های مجموعه بود. در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه ، تقدیر از سه نفر از کتابخوانان برتر و دو نفر از اهداکنندگان کتاب نیز انجام گرفت. در حاشیه این مراسم تقدیر از کلیه شرکت کنندگان در سایر برنامه های هفته کتاب نظیر مسابقه انشانویسی با موضوع یار مهربان ویژه فرزندان همکاران، صورت گرفت.

شایان ذکر است تعامل و همکاری با نهادکتابخانه های عمومی استان که در قالب مسابقه مشارکتی در رادیو,زیرنویس ,پخش تیزر و .... بود از جمله سایر فعالیتهای هفته کتاب در صدا وسیما بود.

گزارشگر: خانم کاخکی (مدیر آرشیو و کتابخانه مرکز خراسان جنوبی)
میانگین (0 آرا)
میانگین امتیازات 0.0 ستاره از 5 می باشد.


نظرات

نظر شما